+ Konu Cevapla
2 / 2 Sayfa BirinciBirinci 1 2
6 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Google Hakkinda

 BİLGİSAYAR VE MSN DÜNYASI Katagorisinde ve  Webmaster Forumunda Bulunan  Google Hakkinda Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #6
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  Tanımlı Niye Az kazanıyoruz

  Bu kategoriye 1000 küsur başlık açılmış ve genellikle sorulan soru şu:
  "Neden ben az kazanıyorum"
  Bu soruya cevap bulmak için öncelikle adsense nedir bu tanımı iyi bilmemiz gerek...
  Adsense nedir?
  Adsense programı temelde bir ürünü satmak yada tanıtımını yapmak için reklam veren şirket/kuruluş/organizasyon/firmaların reklamlarını sitenizde ve google da göstererek müşteri bulmaya yarayan reklam programının adıdır.
  Eger sitenizin, reklam verene bir getirisi yoksa, sitenizde yaptığınız tıklamalarında getirisi düşük oluyor.
  Her site adsense reklam programından iyi para kazanamaz

  10.000 hitli sitenizden günde 5$ bile kazanamazken,
  300 hitli sitenizde günde 60$ çok rahat kazanabiliniyor.
  Önünüzde iki seçeneginiz var.
  A seçenegi: Çok hit ama az gelir.
  B seçenegi: Az hit ama çok gelir.
  Türk sitelerinin büyük çogunluğu A kategorisine girer.Türkçe içerikli siteleri büyütmek kolaydır.Yapmanız gereken bir kaç konu:
  cem yılmaz
  dikkat şahan çıkabilir,
  komik fıkralar,
  flash oyunlar,
  gamze özçelik
  sibel kekilli ile chat,
  liseli msn kız adresleri,
  msn hack nasıl yapılır.
  tc kimlik no
  çiceklerin dili
  vergi no ögrenme
  ssk prim borcu sorgulama
  chat sohbet odası
  arkadaşlık siteleri yada bölümü (%99 u fake resim ile doludur abazaları çekmek için)
  öss sonuçları vs vs...
  bu liste uzayıp gider. Bu içerikli sitelerden adsense ile para kazanamazsınız.
  Bu tarz sitelere trash site (çöp, çöplük siteler) diyor yabancılar. Aynen çöplük gibi ne ararsanız var. Çöplük siteler ile para kazanamazsınız...
  Çünkü sihirli kelime olan "Reklam verene müşteri dönüşü olmaz"
  B kategorisindeki bir siteye örnek:
  Bazılarının suistimal etmesini engellemek için adresi vermeyecegim.
  Doğup büyüdüğü, yaşadığı turistik kenti anlatan bir sitesi olan bir abi var.
  Gelen kişiler sadece arama motorlarında gelen yabancı turistler.
  O kenti merak eden yada tatil için gelecek kişiler yada o an kente olup, nereleri gezebilirim diye sitesini ziyaret eden yabancı turistler.
  Sitenin dili ingilizce.Sitesinde hotel reklamları, pansiyon reklamları, restarurant reklamları, hediyelik eşya satan magazaların reklamları çıkıyor.
  günlük hiti 200 kişiyi geçmiyor bile.
  Ama kazandıgı para günlük çok rahat 40$ ın üzerinde.
  Sitesini adsense için açmadı.Hobi olarak açmıştı.
  ek olarak kentteki esnaflardanda reklam geliri var.
  Peki nasıl oluyor bu iş derseniz olayın mantığı basit:
  Sitesine gelen ziyaretçi profili ile ile çıkan reklamlar %100 uyumlu.
  Özetlersek:
  - p*orn* sitenden yada mp3 siteden, adsense hotel kelimesine çok para veriyor diye açtığın sağdan soldan çaldığın yazılar ile açtığın hotel sitene ziyaretçi yollarsan para kazanamazsın google sana para kazandırtmaz.Bir süre sonra banlar.
  - Adsense reklam programına reklam verenlerin tek gayesi vardır
  "Daha çok para kazanmak" .
  Yaptığın sitenin ziyaretçi profili, reklam verene müşteri olarak dönmezse para kazanamazsın.
  - Ayrıca her önüne gelen sırf adsense için siteler açtı.Zaten türkçe reklam veren sayısı az oldugundan reklamlar çok hızlı şekilde erimeye başladı.Herkezin kazancından genel bir düşüş yaşanıyor. Aynı tık ve aynı gösterim oranı ile 2005 yılında kazandığımız para daha çoktu.
  - Adsense reklam programı hergün gelişen, internetin en büyük reklam networküdür.Binlerce mühendis geliştirmek için hergün çalışmaktadır.Her geçen gün sistem, daha mükemmele dogru yol alıyor.Bu demek oluyor ki, unique içerikli sağlam siteler ile çalıntı içerikli spam sırf adsense ile para kazanmak için yapılmış siteleri sistem artık birbirinden ayırabiliyor.Sistem bir çeşit yapay zekaya dogru yol alıyor.Google mühendisleri Pagerank ile Adsense arasında bir baglantı projesi üzerinde çalışıyor.Projenin detayları tam olarak belli degil ama olayın mantığı şu olacak: Pagerankı yüksek siteler, adsense kazanç pastasından daha çok dilim alacak.
  Pagerank ile adsense arasında nasıl bir bag olabilirinde cevabı şu:
  "Eğer bir siteye herkes link veriyorsa bu site iyi bir site olmalı.Insanlarin link verdiği site kötü bir site olamaz.İnsanlar kötü siteye link vermez. Reklam verenlerde reklamlarının kaliteli sitelerde çıkmasını istiyor.Yani pagerankı yüksek sitelerde çıkmasını istiyor. 2gün önce açılmış autohit programı ile ziyaretçi çeken sitelerin reklamlarını eritip parasının boşa gitmesini istemiyor.

 2. #7
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  Tanımlı Adsense'te 1ooo$ ve üstünü görebilmek ...

  Adsense'te nasıl yasal ve hilesiz binlerce dolar kazanırım sorusunun cevabının bulunması o kadarda zor değil. Fazla kafa patlatmayada gerek yok. Merak edenlere, çok kazanan ve yasal kazanan birinden birkaç öğüt. Öğüt istemem diyenler başka postları okumaya devam edebilirler.
  Neler yapmalıyız?
  1) Domain'in anlamlı kelime veya kelimelerden oluşmasına dikkat etmeliyiz, kısa domainler bu açıdan dezavantajlıdır.
  2) Title, kısa, net ve site içeriğini özetleyebilen bir tek kelime olmalıdır(en fazla 3 kelime)
  3)siteniz ingilizce olmalı, türkçe site yapıp boşuna zaman kaybetmeyin. ingilizce bir sitede 1000 tık 300$ getirirken, türkçe bir sitede 50$ ı zor geçersiniz.
  4)ucuz reklam verin. fastclick ve benzeri reklam şirketlerine para verin, burda paraya acımayın(300-500 dolarlık reklam bütçesi size adsense den 1500-4000$ arası para getirir.Reklam bütçeniz 2000$'ı aştığında artık zengin bir webmaster olacaksınız.). Bu tip yerlerde reklam verirken CPC değerinin yüksek olmasına, ATC değerinin düşük olmasına, Günlük site hitinin ve back link rate'in yüksek olmasına ve sitenin reklam kodlarını nereye(header'a mı, sadece index'e mi, bütün sayfalara mı?) yerleştirdiğine dikkat edin. Son olarak 50 hiti veya fazlasını 1 dolara satın alabiliyorsanız, bu ucuz bir reklamdır(Bu ATC 0,02 demektir).
  5) index sayfanız kesinlikle bütün ekranı KAPLAMAMALIDIR. Sayfada içerik olması zorunlu olmakla birlikte, çok fazla içeriğin bir tek sayfada olması tıklama oranlarını oldukça fazla düşürecektir. Bana göre 600x600 lük iki kolonlu bir format gayet yerinde formattır. İçerik sağ kolonda adsense kodları sol kolonda olmalıdır.
  6) sitenizin içeriği spesifik bir konu olmalıdır. örneğin "kellik" gibi fazla dallanıp budaklanmayan bir konuda yerleştireceğiniz faydalı ve başvuru kaynağı niteliğindeki bilgiler google'ın prim verdiği site modelidir.Bu aynı zamanda getirisi yüksek reklamlar yayınlamanızı sağlayacaktır.
  7) Sitenizi hiçbir yere kaydetmeyin ve link değişimi yapmayın. Bırakın google-yahoo-slurb bot sizi kendisi bulsun. Bırakın insanlar sitenizi faydalı bulduğu için ilgili sayfalara linkinizi kendileri koysun. Sitenize hitinizi parayla ucuz reklam vererek getirin.
  8)Kesinlikle copy-paste yapmayın. Bin dolarları görmek istiyorsanız parmaklarınız biraz yorulacak.
  9)Sitenizi register ederken gizli whois kullanın
  10)Sitemap mutlaka yapın
  11)Sitenize adsense dışında link veya reklam koymayın. Sitenin teması dışında hiçbir konuyla ilgili yazı veya kelime olmasın
  12)Sitede online olan üyelerin nicklerini göstermeyin.Hatta "who is online" bloğu hiç olmasa daha iyi olur.
  13) Asla anahtar kelime kullanmayın.

  Bunları yaptığınız takdirde, ilk aydan bin dolarlı çekinizi görebilir, ilerleyen aylarda reklam bütçenizi arttırarak, dahada fazla kazanabilirsiniz. Herşey yasal kuralına uygun, hile ve banlanma riski yok. Başarılar, bol kazançlar

 3. #8
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  Tanımlı Reklam Yerlesimi

  Kanalları kullanarak değişimleri takip ediniz
  Belirli bir reklam konumunun etkinliğini mi merak ediyorsunuz? Veya 'afiş körlüğü'ne bir çare mi bulmaya çalışıyorsunuz? Bunu anlamanın en iyi yolu denemeye devam etmektir. Sayfalarınızda AdSense ile denemeler yapmanızı öneriyoruz. Ne bulacağınızı tahmin edemezsiniz. Değişikliklerinizin etkisini izlemek için kanalları kullanabilirsiniz. Ve belirli bir konumlama şeklini veya tüm siteyi takip etmek için kişiselleştirilmiş kanal ya da URL kanalları özelliklerini kullanabilirsiniz.

  Sayfalarımda Google reklamlarını nereye yerleştirmeliyim?
  Google reklamlarının nereye yerleştirildiği içeriğe bağlı olarak sayfadan sayfaya değişiklik gösterir. Reklamlarınızı yerleştirirken kendinize sormanız gereken bazı sorular aşağıda sıralanmıştır:
  Kullanıcı benim sitemi ziyaret ederek neyi gerçekleştirmeyi amaçlıyor?
  Belirli bir sayfayı ziyaret edenler ne yapıyorlar?
  Dikkatleri muhtemelen nerede yoğunlaşmaktadır?
  Reklamları kullanıcılara engel olmaksızın bu bölgeye nasıl yerleştirebilirim?
  Sayfayı nasıl temiz, düzenli ve çekici tutabilirim?
  Bazı bölgeler diğerlerine oranla daha başarılı sonuçlar vermektedir. Bu ısı haritası örnek bir sayfa üzerindeki ideal yerleştirmeyi göstermektedir. Renkler, koyu turuncudan (en yüksek performans) açık sarıya (en düşük performans) açılarak gitmektedir. Diğer bütün faktörler aynı kaldığı sürece, sayfanın ilk görünen kısmına yerleştirilen reklamlar, sayfanın daha alt bölümlerinde bulunan reklamlara göre daha iyi performans gösterirler. Zengin içerik bulunan ve navigasyon bölümlerine yakın bulunan reklamlar genellikle daha iyi sonuç almaktadır.
  Bu ısı haritası yerleştirmeye yönelik yararlı bir rehber olmakla birlikte, reklam yerleştirme konusunda karar verirken kullanıcılarınızı ön planda tutmanızı önemle tavsiye ederiz. Kullanıcılarınızın değişik sayfalardaki davranışlarını ve onlar için neyin en faydalı ve görülür olduğunu düşününüz. Bazı sayfalardaki en uygun reklam konumunun her zaman beklediğiniz gibi olmadığını göreceksiniz.
  Örneğin, kullanıcıların tipik olarak bir makaleyi okumaya yoğunlaştıkları sayfalarda makale içeriğinin hemen sonuna yerleştirilen reklamlar çok iyi verim almaktadırlar. Bu neredeyse kullanıcıların makaleyi okumayı bitirerek kendilerine, "şimdi ne yapabilirim?" diye sormaları gibidir. Doğru hedeflenmiş reklamlar bu sorunun cevabını verebilir.

  AdSense'i tüm sayfalarıma yerleştirmeli miyim?
  Sitenizde Google reklamlarını sadece az sayıda sayfada bulunduruyorsanız, AdSense kodunu özellikle zengin içeriğe sahip olan daha fazla sayıda sayfaya koyunuz. AdSense, gerek ürün tanımları ve forumlar gerekse haber makaleleri gibi çok sayıda değişik sayfa çeşitlerinde etkin olabilir. Reklam görünümünü artırmak sitenize çeşitlilik katar ve daha fazla seçenek sunar, bu da sitenizin bir reklam aracı olarak verimini artırır.

  Çoklu reklam üniteleri etkin olarak nasıl kullanılabilir?
  Çoklu reklam üniteleri sahip olduğumuz büyük reklam envanterini kullanarak performansınızı optimize etmenize yardımcı olur. Sayfa başına üç adede kadar reklam ünitesi yerleştirebilirsiniz. Çoklu reklamların etkisini ölçmenin en iyi yolu bunun genel kazançlara olan etkisini incelemektir. Aşağıda çoklu reklam ünitelerinin başarılı olabileceği bazı örnekler sıralanmıştır:
  Çok miktarda metin içeren, kullanıcının sayfanın alt taraflarına inmesini gerektiren sayfalar.
  Forumlarda veya mesaj boardlarda, özellikle konuların içinde.
  Sadece küçük reklam biçimlerinin (örneğin, 125 x125 buton)sığabileceği sayfalar.
  Hangi reklam biçimini kullanmalıyım?
  Genel kural olarak, enine reklamlar boyuna reklamlardan daha iyi performans gösterir. Okuyucuya kolaylık sağlayan şeklin bunda etkisi büyüktür. Okuyucular bilgiyi düşünce birimleri ile absorbe ederler (bu da bir defada birkaç kelime şeklindedir). Enine biçimler, dar biçimlerin tersine, okuyucuya metni bir bakışta diğer satırlara geçmek zorunda kalmaksızın ve birkaç kelimede bir tekrar satır başına dönmek zorunda olmaksızın okuma imkanı sağlar. Enine reklamlar okuyucunun reklam birimini okumaktan tamamıyla vazgeçme olasılığını da azaltır.
  Bu biçimler okuyuculara her birkaç kelimede diğer satıra geçmeksizin daha fazla metin okuma imkanı sağladığından, kullanıcıların gözünün bu reklamlardan ayrılma şansı daha azdır. Doğru yerleştirildikleri zaman bu reklam biçimleri kazancınızı artırabilir. En etkin olduğunu tespit ettiğimiz biçimler şunlardır 336x280 büyük diktörtgen, 300x250 orta dikdörtgen, ve 160x600 geniş gökdelen. Bu biçimler iyi performans göstermektedir, ancak siz kendi sayfalarınıza en uygun biçimi seçmelisiniz.

  Sayfalarınızı bağlantı birimleri ile iyileştiriniz
  AdSense şimdi standart Google AdSense reklam biçimlerine ek olarak, sitenize ilave gelir getirebilecek bağlantı birimlerini sunmaktadır. Bağlantı birimlerini sitenizdeki eski ve yeni bölümlere entegre ederek denemeler yapmanızı tavsiye ederiz. Eğer daha önce standart AdSense reklam biçimini belirli bir sayfada iyi sonuç almadıysa, bu sayfada bağlantı birimini kullanmanızı öneririz. Bir sayfada halen mevcut bulunan üç AdSense reklam birimine ek olarak bir bağlantı birimini de yerleştirebileceğinizi hatırlayın.
  Bu reklam konuları, sayfanızın içeriğini hedef almaktadır ve kullanıcılara seçtikleri konu hakkında daha fazla reklam görme imkanı sağlamaktadır. Bağlantı birimleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki adresi ziyaret ediniz AdSense Destek sayfasının bağlantı linkleri bölümü.

  Hangi renk paletleri daha başarılı?
  İçeriğinize, aşırı baskın olmaksızın dikkat çeken renklerin, site renklerine yakınlıkları ve uyumları nedeniyle neredeyse fark edilmeyen renklerden daha başarılı olduğunu fark edebilirsiniz. Ancak sayfa ile tam bir uyum içinde olan renklerden daha iyi sonuç aldığınızı görebilirsiniz. Renk paletlerini nasıl seçerseniz seçin, renklerinizin sayfanızın renklerini tamamladığından emin olunuz. Ayrıca, renk paletlerini çevirmek de reklamlarınıza bir tazelik katmanın bir yoludur. Tüm yapmanız gereken Control tuşuna basmak ve Reklam Düzen Kodu sayfasında reklam kodunuzu oluştururken dört adede kadar renk paletleri seçmektir.
  Örnekler:
  dikkat çeken reklamlar
  uyumlu reklamlar
  Filtre listenizi kısa tutmak
  Hesap filtre listeniz gereğinden fazla mı çalışıyor? Bu durumda, filtre edilen reklamların sayısını azaltmayı düşününüz. Filtreleme, istenmeyen reklamları önlemek için süratli ve kolay bir yöntem olmasına karşılık, bunun görünebilecek reklam sayısını azalttığını ve kazanç potansiyelinizi olumsuz etkileyeceğini aklınızda bulundurun. Reklamlarınızın çeşitliliğini artırmak ve her fırsattan ilave gelir için en iyi şekilde faydalanmak amacıyla, filtre listenizdeki URL sayısını azaltmaya çalışınız. Buna ek olarak, üst seviyedeki alan adını filtre etmek (bu o alan adından gelebilecek tüm reklamları engelleyecektir) yerine, sadece istemediğiniz alt alan adını filtre ediniz.

  Sayfalarınızdaki aramadan kazanç elde etmek
  Sitenize arama kutusunu koymanız size yeni bir gelir akışı yaratmanın yanında kullanıcılara da faydalı bir hizmet sunabilecektir. Arama sonuçları sayfalarınızın konusuna uyacak şekilde düzenlenebilir ve görünen reklamlara her geçerli tıklama için size ödeme yapılacaktır.
  Arama için AdSense hakkında daha fazla bilgi için lütfen bu adresi ziyaret ediniz: AdSense Destek sayfasının Arama için AdSense bölümü.
  Sitemin Google arama sonuçlarına dahil edilmesini nasıl sağlarım?
  Sitenizin tanınması ve yüksek nitelikli bir trafiğe sahip olması AdSense'deki başarınızın anahtarıdır. Web sitenizin trafiğini optimize etmek isterseniz aşağıdaki adresi yakından incelemenizi tavsiye ederiz Sayfa içeriğinizi ve yapısını nasıl geliştireceğinize dair fikirler.

+ Konu Cevapla
2 / 2 Sayfa BirinciBirinci 1 2

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-28-2012, 21:34
 2. Bu da helal Google! - İslamic Google
  By Mr. NuteLLa in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 07-21-2009, 19:37
 3. Google'ın son bombası:Google Wave
  By uA_mert in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 06-01-2009, 13:58
 4. Google Chrome,Google'ın yeni tarayıcısını deneyin
  By Mr. NuteLLa in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2008, 11:45
 5. GoogLe Emrah & Ters GoogLe
  By aXyShé in forum Komik Flashlar
  Cevaplar: 25
  Son Mesaj: 06-28-2008, 22:42

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375