+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Google Hakkinda

 BİLGİSAYAR VE MSN DÜNYASI Katagorisinde ve  Webmaster Forumunda Bulunan  Google Hakkinda Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  nono Google Hakkinda

  1 - Sitenin Google'da yayınlanması - Bir web siteniz varsa ve bu sitenin Google arama motorunda yayınlanmasını istiyorsanız, sitenizi Google'a kaydetmelisiniz. Bunun için http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html adresini ziyaret edebilirsiniz. Sitenizi kendiniz eklemeseniz bile, eğer Google'da indexlenmiş herhangi bir site size link verirse, siteniz Google'da yerini alacaktır.
  2 - Google'da üst sıralara çıkmak - Bu konuda istekliyseniz iyi bir optimizasyon yapmalısınız. Başka sitelerden daha fazla link alarak page rankınızı arttırmak, tagları ve anahtar kelimeleri doğru yerleştirmek gibi arama motoru optimizasyon kurallarına uymalısınız. Google'dan arama yaparak Seo ve arama motoru optimizasyonu konularınızı inceleyin.
  3 - Google'a reklam / ilan verme - Reklamlarınızın Google'da yayınlanmasını istiyorsanız Google AdWords programından yararlanabilirsiniz. Bu program aracığıyla ürünlerinizi ve/veya hizmetlerinizi İnternette tanıtabilir, daha fazla tüketiciye ulaşabilirsiniz.
  Google AdWords reklamları ilgili sitelerde Google AdSense programına üye web yayıncıları tarafından yayınlanır.
  4 - Google'da en çok aranan kelimeler - http://www.google.com.tr/press/zeitgeist.html
  5 - Google'de aranan kelimeleri nasıl silerim? - Internet Explorer menüsünden:
  Araçlar -> Internet Seçenekleri -> İçerik -> Otomatik Tamamla -> Formları Sil
  6 - Google Araç Çubuğu - Kurulumu kolay ve ücretsiz olan bu explorer eklentisini bilgisayarınıza yükleyerek Browserinize Google Araması, Site Araması, Kelime Bulma, İşaretleme ve Sayfa Değerlendirmesi gibi özellikler kazandırırsınız. Adres: http://toolbar.google.com/intl/tr/
  7 - Gmail (Google Mail) hesabı nasıl alırım - İlk önce https://www.google.com/accounts/SmsMailSignup1 adresine gidin. Telefon numaranızı girip 'Send' yapın. Cep telefonunuza davetiye kodu gönderilecektir. Bu kodu Google sayfasında istenen bölüme girerek bir gmail hesabı edinebilirsiniz.
  Yeni: Google AdWords Tavsiyeleri!!!
  Google adsense tavsiye reklamlarına bir yenisi daha eklendi: Google AdWords Tavsiyeleri. Bir kullanıcı Google AdWords'e sizin tavsiyenizle kayıt olup 90 gün içerisinde reklamları için USD 100,00 harcadığında, hesabınıza USD 20,00 yatırılacaktır.
  Hadi Gözümüz Aydın!
  Şubat ayı Google Türkçe en çok aranan kelimeler
  Şubat ayında Google Türkiye olarak en çok aranan 16 kelime aşağıdadır. Bazılarını 2005 kasım ayına göre karşılaştırdık.
  1 - sohbet (hiç şaşırmadım, ya oyun ya sohbet baş köşede olur)
  2 - iddaa
  3 - siigle.com (program arama motoru - yeni bir şey)
  4 - gazeteler (kasım ayında 2. sıradaydı)
  5 - kraloyun (kasım ayında 9. sıradaydı)
  6 - ssk sosyal sigortalar kurumu (kasım ayında 3. sıradaydı)
  7 - kurtlar vadisi
  8 - kral oyun
  9 - viagra
  10 - galatasaray (kasım ayında 6. sıradaydı)
  11 - milliyet (kasım ayında 10. sıradaydı)
  12 - yonja (kasım ayında 14. sıradaydı)
  13 - fenerbahçe (kasım ayında 4. sıradaydı)
  14 - turkcell (kasım ayında 8. sıradaydı)
  16 - rüya tabirleri
  http://www.google.com.tr/press/intl-zeitgeist.html#tr
  Bir sayfada aynı boyutta iki Adsense reklam ünitesi kullanmayınız!
  Dikkatinizi çekmek istediğim nokta https://www.google.com/adsense/glossary adresinde yer alan Google AdSense Sözlüğü'ndeki "Çift reklam gösterimi" teriminin açıklamasıdır:
  Çift reklam gösterimi - Bir yayıncı her sayfaya tek bir reklam seti (AdSense reklam kodunun bir kopyası) yerleştirebilir. Bir sayfada birden fazla reklam seti yayınlamak çifte gösterime girer ve kurallarımıza aykırıdır.
  Daha önceki yazılarımızda bir web sayfasına 3 reklam ünitesinin eklenebileceğini belirtmiştik. Eklemek istediğimiz nokta bir sayfada 3 farklı reklam biçiminin kullanılması gerektiğidir.
  Bu konuyla ilgili Google Adsense Programı destek hattına e-mail atıp konuyu kesinleştirdik. Evet, yukarıda da söylendiği gibi bir sayfada iki aynı reklam kodu kullanmamalıdır. Google Türkiye çalışanı Emel hanımın cevap e-mailinde yazdığı gibi:
  AdSense yayıncısı olarak sayfalarınızda genel olarak üç reklam
  ünitesine kadar ve bir bağlantı birimi yerleştirebilirsiniz.
  Reklam kodların tamamen olarak aynı olmaması reklamların tekrarlanma
  olmaması sebebinden dolayı gerekir, fakat reklam kodunu değiştirirseniz,
  sorununuz olmayacaktır.
  Bu arada geçtiğimiz ay Google Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine atanan Erem Karabey'i kutluyor, yeni görevinde ona, Emel hn.a, Dilek hn.a, Google Türkiye kadrosuna yeni katılan bütün arkadaşlara başarılar diliyoruz. Dileriz bizim EFT olayımız da kısa sürede faaliyete geçirilir
  Herkese iyi çalışmalar ve bol kazançlar. ...
  Google 2005 yılında en çok aranan kelimeleri açıkladı
  Google Arama Motoru 2005 yılında en çok aranan kelimeleri açıkladı. Arama sonuçlarına göre Michael Jackson'ın kardeşi olan seksi idol Janet Jackson Michael Jackson'ı bile sollayarak birinci sırada yer alıyor. İkinci sırada yer alan Katrina kasırgası, üçüncü sırada ise tsunami kelimeleri maalesef 2005 yılının felaketler yılı olduğunu bir kere daha gözler önüne seriyor. Dileriz 2006 yılı böyle felaketlerden uzak olur. Listenin tamamı aşağıdadır.
  1. Janet Jackson
  2. Hurricane Katrina (Katrina Kasırgası)
  3. tsunami
  4. xbox 360
  5. Brad Pitt
  6. Michael Jackson
  7. American Idol
  8. Britney Spears
  9. Angelina Jolie
  10. Harry Potter
  Ayrıca Türkiye için Google kasım 2005 en çok aranan kelimeler aşağıdaki şekildedir.
  1. oyun
  2. gazeteler
  3. ssk sosyal Sigortalar Kurumu
  4. fenerbahçe
  5. gamze özçelik
  6. galatasaray
  7. atatürk
  8. turkcell
  9. kraloyun
  10. milliyet
  11. rüya tabirleri
  12. sibel kekilli
  13. burslar
  14. yonja
  Güvenli Ekspres Teslimat Adsense çekleri hakkında bilgi.
  Adsense hesabınızdaki para 100 ABD dolarını geçmişse, hesabınızdaki parayı Güvenli Ekspres Teslimat çeki olarak isteyebilirsiniz. Bunun için Adsense Control Panelinizde Hesabım -> Ödeme Ayrıntıları [düzenle]'yi tıklıyorsunuz. Çek - Güvenli Ekspres Teslimat seçeneğini işaretliyorsunuz. Çekin yazılacağı para birimini seçiyorsunuz. Değişiklikleri kaydet diyorsunuz. Bu işlemi ayın 15'ne kadar yapmalısınız. Aksi halde değişiklikler bir sonraki ay için geçerli olur.
  Adsense çekinizi, güvenli teslimat olarak almayı seçtiyseniz, kuryeye verir. Şu anda çalıştığı ve Türkiye'ye çek getiren kurye DHL dir. Çekiniz gönderildikten sonra bir hafta içinde elinize ulaşır. Standart teslimattan farkı, çekinizin elinize teslim edilmesi ve bir ay beklemek zorunda kalmamanızdır. DHL web sitesinden Google referans numarasına göre çekinizin son durumunu izleyebilirsiniz. İzleme sayfası: http://www.dhl.com.tr/publish/tr/tr/...sref.high.html Gönderenin referansı kısmına Google Ödeme Numarasını yazmanız gerekiyor.
  Bir sayfaya kaç tane Adsense reklamı yerleştirilebilir
  Adsense programını eskiden beri kullanan bütün webmasterlerin de bildikleri gibi bir web sayfasına en fazla 3 reklam ünitesi yerleştirilebilir. Yalnız bu noktada bir soru aklınızı kurcalayabilir. Adsense bağlantı birimi çıkardı, tavsiye sisitemi çıkardı, diğer reklam şekilleri de var, bunların toplamı mı üç olacak, yoksa bu konuda belirlenen bir standart var mı?
  Google her sayfa için aşağıdaki şekilde reklam kullanımını destekliyor:
  3 reklam ünitesi
  2 Adsense arama kutusu
  1 bağlantı birimi
  1'er tavsiye butonu (ürün başına bir buton kullanılabilir. örneğin 1 adsense + 1 firefox butonu).
  Toplam: sayfa başına 8 reklam
  Kaynak: http://adsense.blogspot.com/2005/11/from-mail-bag.html
  Bu arada gözlemlerime göre Temalı reklamların kullanımı tıklama oranını arttırdı. Bir önceki yazımızda yazdığımız gibi Reklam Türü Seçimi sayfasında Temalı reklam birimlerini etkinleştir kutucuğunu işaretleyerek sayfanızda bayramlara özel süslü reklamların çıkmalarını sağlayabilirsiniz.
  Temalı reklam birimleri ve yeni neler var
  Adsense Reklam Türü Seçimi sayfasında Temalı reklam birimlerini etkinleştir diye yeni bir seçenek çıkmaya başladı. Etkinleştirince Adsense reklamları özel etkinlikler ve bayramlarda resim, grafik şeklinde çıkıyor. Ben etkinleştirdim ama henüz grafiklere rastlamadığım için daha detaylı bilgi veremeyeceğim. Temalı reklam örneklerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
  https://www.google.com/adsense/adformats?hl=en_us
  EFT seçeneği ile ilgili maillerinizi alıyoruz. Çoğumuz google'a Türkiye için EFT ödemeleri etkinleşsin diye mailler atıp duruyoruz. Bu maillerin ne kadar yararlı olup olmadığı tartışılır. Google bu konuda sabırlı olmamızı istiyor:
  Neden EFT Türkiye için kullanılmıyor?
  Şu an için Elektronik Fon Transferi beta deneme olarak adresleri belirli 15 ülkeden birinde bulunan yayıncılar için kullanılmaktadır. Sizin de böyle bir imkandan faydalanmak istediğinizi anlıyoruz, ve size de ek ödeme yöntemleri sağlamak için çalışıyoruz ve sabrınızı takdir ediyoruz.
  Kaynak: https://www.google.com/support/adsense
  Ne diyelim. İyi çalışmalar Google (:
  Aralık Ayı Google'da en çok aranan kelimeler:
  http://www.google.com.tr/press/zeitg...eks-dec05.html
  Yeni para kazanma seçeneği - Firefox® - Google Toolbar
  Google Adsense programı gün geçtikce para kazanma seçeneklerine yenilerini ekliyor. Bu anlamda son eklenen seçenek Tavsiyeler bölümünde yer alan Firefox indirme bannerleridir. Bu bannerleri sitenize ekliyorsunuz, kullanıcılar bannerlere tıklayıp sizin referansınızla Firefox indirip kurarlarsa 1 Dolara kadar (<1$) para kazanıyorsunuz. Ne kadar para kazanacağınız normal içerik reklamlarında olduğu gibi kullanıcının ülkesine göre değişiyor.
  Tıklandığında açılan sayfanın ingilizce olması ve Türkiye için tıklayıp indirme komisyonunun 0.10 $ olması da bu yeni reklam seçeneğinin dezavantajları arasındadır.
  Google Adsense'de yapılan bu yenilemeler reklam alanların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Yakın zamanda EFT ödeme seçeneğinin de Türkiye için de başlatılacağı dileklerimizle
  ---------------------------------------------------------------------------------
  Google araç çubuğu ile birlikte Firefox ®'i indirin
  Daha hızlı ve daha verimli sörf yapın
  Yenilenen Firefox tarayıcısı, internette daha hızlı ve daha güvenli sörf yapmanızı sağlar. Kapsamındaki Google araç çubuğuyla, AutoFill ve SpellCheck gibi özelliklerle daha rahat araştırmalar yapabilirsiniz. İkisi bir arada sizin internet kullanımında izlediğiniz yolu değiştirecek.
  Aşağıdaki özellikler için Firefox'u hemen indirin:
  Tablı görüntüleme Bir pencerede birden fazla sayfa açarak zamandan tasarruf edin
  Pop-up engelleme İstenmeyen pop-up reklamlarını engelleyin
  Daha iyi güvenlik Casus programlardan, spywarelerden bilgisayarınızı koruyun
  Google araç çubuğu Geliştirilmiş arama kutusu ile arama sonuçlarına daha hızlı ulaşın
  Google Adsense Referral Programı
  Artık Google Adsense tavsiye sistemi ile de para kazanılabiliyor. Adsense kontrol panelinizden seçtiğiniz bannerleri sitenize ekliyorsunuz. Sizin referansınızla bannerlere tıklayıp üye olan ve 100 dolar kazanan her üye size de bir defaya mahsus olmak koşuluyla 100 dolar kazandırıyor.
  Google AdSenseTM Online Standart Şart ve Koşullar
  Google Adsense Programına giriş yaptığınızda sözleşmenin son halini okuyup kabul ettiğinizi onaylamanız istenecektir. Bu sözleşmenin Türkçe son haline aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilrsiniz:
  https://www.google.com.tr/adsense/popup-localized-terms

  Google Adsense Çekleri
  Adsense çekleri ile ilgili çok fazla mail almaya başladık. Bu nedenle burada kısa bir açıklama yapma gereği duyduk. Genellikle gelen sorular bu çeklerin nasıl bozdurulacağı üzerine yoğunlaşıyor.
  Öncelikle bilmeniz gereken şey çeklerin üzerindeki Citibank yazısına aldanıp Citibanka gitmek gib bir hata yapmayın. Citibank bu çekleri bozmuyor veya önce 1000 dolar civarı para isteyip bir hesap açıyor ve altı ay kadar bir süre takip ettikten sonra çeklerinizi bozmaya başlıyor. ...
  Eğer bankada çalışan tanıdığınız varsa ilk önce çekle beraber ona gitmeniz yararlı olabilir. Çünkü çeşitli bankalar bu çekleri çeşitli süreler ve masraflarla bozuyorlar. Hiç masraf almadan bozan bankalar bile var.
  Yok herhangi bir bankada bozduracaksanız size tavsiyemiz kesinlikle Akbank. Bizim çeklerimizi Akbank 1 ay kadar bir süreyle masrafsız bozuyor. Bazı şubelerin 10-15 dolar civarında masraf aldığınız duyduk. Yapmış olduğumuz araştırmalardan sonra çek bozan banka ve şube adlarını burada vermeye karar verdik.
  Google Adsense Çeklerini Bozan Bankalar
  İl | Banka | Şube | Süre | Masraf
  Ankara | Vakıf Bank | Bahçelievler | 3 hafta | değişiyor
  Antalya | Akbank | Lara | 3-4 hafta | yok
  Adana | Yapı Kredi | Cemalpaşa | 10,5 YTL
  Ankara | Yapı Kredi | Kizilay (Yenişehir) | 1 Ay | 5,25 + 20 YTL
  Ankara | İş Bankası | Akay | 3 hafta | 20 YTL
  Bursa | Akbank | Heykel | masraf yok
  Gebze | Yapı Kredi | Kocaeli | 21 gün | 30 ytl
  İstanbul | Dış bank | 28 gün | 15$ + 10 YTL
  İstanbul | Yapı Kredi | Kadıköy | 22 gün | 25 ytl
  İstanbul | Yapı Kredi | Ümraniye | 15 gün | 15$
  İzmir | Akbank | Karşıyaka | 1 ay | 15 - 20$
  İzmir | İş Bankası | Nokta | 10.50 ytl + %0.2
  İzmir | Yapı Kredi | G.Osmanpaşa | 15 gün | 25 ytl
  Konya | İş Bankası | Merkez | 1 ay | 21 YTL
  İzmir | Ziraat Bankası | Merkez | 4-6 hafta | 15$
  Kaynaklar: www.iyinet.com
  www.incomer.net
  Adsense - Yeni Ne Var
  Evet Google bugün itibariyle Adsense programı üzerinde bazı yenilemeler yapmış. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak;
  Kanallar üzerinde yapılan yenilikler:
  * Bu zamana kadar kanal verilerini 2 gün sonra takip edebiliyorduk. Yapılan güncellemeden sonra artık kanal verilerinin anlık takip edebileceğiz.
  * Kanal Sil özelliği: Eklenen kanalları silmek için bir özellik eklenmiş.
  * Shift tuşu ile çok sayıda kanal seçmek mümkün.
  URL ve özel kanallarla ilgili daha detaylı bilgi Adsense destek bölümünde bulunmaktadır.
  Raporlama bölümünde yenilikler:
  * Raporda sayfa veya reklam birimi görüntüleme sayısını ayrı ayrı görebiliyoruz.
  * Ayrıca browser son yapılan rapor ayarlarını hatırlayacak ve tekrar rapor görntülendiğinde o ayarları yeniden seçmek zorunda kalmayacağız.
  Adsense programını desteklemeye başladığı iki yeni dil:
  Rusça ve Macarca sayfalar da adsenseye kabul edilmeye başladı.
  https://www.google.com/adsense/new
  Adsense'de Reform
  Google Adsense programı için bazı yeni özellikler yaptı. Bunlardan biri Ödeme Ayrıntıları kısmından da görülebileceği gibi Çek - Standart Teslimat ve Çek - Güvenli Ekspres Teslimat diye iki ödeme seçeneğidir. İkisinde de ödemeler ABD çeki olarak teslim ediliyor. Tek fark standart ödemeyi seçerseniz Teslimat çekleri normal posta ile gönderilir ve postalama gününden itibaren 2-3 hafta içinde elinizde olur, Güvenli Ekspres seçeneğini seçerseniz Teslimat çekleri bir kurye ile gönderilir ve 1 hafta içinde elinizde olur. Tercih sizin.
  Gelelim ikinci bir yenilemeye; Ödemenin Bekletilmesi. Gelen çekler her bozdurulduklarında bankada belli masraflara tabii tutulurlar. Bu masraflar için standart bir şey söylemek imkansız, çünkü her bankanın farklı bir uygulaması var. Eğer her çek bozdurulduğunda ayrı masraf ödemektense, çekleri toplayıp bir seferde masraf ödeme gibi bir planınız varsa, Ödemenin Bekletilmesi seçeneği size göre olabilir.
  AdSense Ödeme biçiminde bir değişiklik yok. Yani ödemeleri Türkiye olarak hala ABD çeki şeklinde teslim almaya devam edeceğiz. Tabii bizim gönlümüz Eft/ Havele'den yana, ama bakalım bu ödeme şekli Türkiye'ye gelecek mi...
  Ve reklam ayarlarına gözatarsanız yeni reklam kodunu göreceksiniz: Reklam Bağlantıları Bence çok güzel olmuş. Sayfalarımıza ekleyelim.
  Bol Kazançlar.
  Adsense Kodları Yerleştirilecek Sitenin İçeriği
  Google AdSense Program Kuralları'na göre Adsense reklamları yerleştirilecek siteler bazı standartlara uymalıdırlar.
  Adsense Program Kuralları sayfasından alıntı:
  Siteniz şunları içeremez:
  * Şiddetli düşmanlık
  * Nefret, şiddet, ırk ayrımı veya herhangi bir birey, grup veya organizasyon karşıtlığı
  * Hacking/cracking içeriği
  * Yasadışı uyuşturucular ve uyuşturucu aletleri
  * *****grafi, yetişkin içeriği
  * Kumar veya casino ile ilgili içerik
  * Yasadışı etkinlikleri destekleyen veya başkalarının yasal haklarını ihlal eden herhangi bir içerik
  * Aşırı reklam
  * Site navigasyonunu etkileyen, Google reklamlarını kapatan, kullanıcı seçeneklerini değiştiren veya indirilmesi gereken pop-up’lar, pop-under’lar veya çıkış pencereleri. Oturum başına 5 taneyi aşmadıkları sürece diğer pop-up’lar, pop-under’lar veya çıkış pencerelerine izin verilebilir.
  * Aşırı, tekrarlı ve web sayfalarının içeriği veya koduyla ilgisiz anahtar kelimeler
  * Aldatıcı veya yönlendirici içerik veya sitenizin arama motoru sıralamasını, örneğin PageRank’ini artırmaya yönelik yapı
  Kaynak: https://www.google.com/adsense/policies
  Adsense başvuruları ne zaman onaylanır?
  Adsense’ye yaptığınız başvurunun onaylanma süresi sitenizin hangi dilde olduğuyla yakından ilgilidir. Mesela; siteniz İngilizce ise çok kısa sürede onaylanır, Türkçe ise bir ay kadar beklemeniz gerekebilir. Bu nedenle eğer İngilizce bir siteniz varsa bu site ile başvurmanız, başvurunuzun kısa sürede onaylanması açısından kesinlikle önerilir.
  Başvurunuzla ilgili Google'dan olumlu veya olumsuz bir yanıt maili alacaksınız. Eğer yanıt olumsuz ise Google size sitenizin neden kabul edilmediğini açıklayacak. Sitenizin eksiklerini giderip Adsense’ye tekrar başvurabilirsiniz.
  Google Adsense programına ücretsiz host ve domaindeki siteleri de kabul eder. Bu nedenle eğer böyle bir siteniz varsa başvurmak için tereddüt etmeyin.
  Google Adsense hakkında HERŞEY!
  Google AdSense nedir?
  Google AdSense web site yayıncılarının içerik sayfalarında konuyla ilgili Google reklamları göstermesi ve para kazanmasının hızlı ve kolay bir yoludur. Program ücretsizdir ve Google sitenizdeki veya arama sonuç sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar.
  Nasıl kaydolurum?
  Google AdSense ana sayfasına girerek Başvurmak için buraya tıklayına tıklamanız yeterlidir. Başvurunuzu tamamlayın ve gönderin, ve e-posta adresinizi onaylamak için bizden bir e-posta bekleyin.
  Sitem AdSense için uygun mu?
  Google AdSense ve arama için AdSense her boyuttan tüm web yayıncılarına açıktır. İçeriğinizin kurallara uygun olduğundan emin olmak için lütfen program kurallarını okuyun.
  Türk yayınıcıyım ve bireysel başvuru yaptım vergi no girmek gerekiyormu?
  Vergi numarası vermeniz gerekmiyor. Türk vatandaşları ve Amerika'yla alakalı olmayan webmasterlar hiçbir yere vergi kimlik numaralarını yazmayacaklar. Bu sistem tamamen ABD'deki kişilere özeldir. Yapmanız gereken ABD'le alakam yok formuna geldikten sonra İsim ve Soyadınızı büyük harflerle yazmak.
  Hesabıma nasıl daha fazla site ekleyebilirim?
  Reklam düzen kodu sayfası ve Arama kodu sayfasındaki script'ler Google reklamlarını göstermek istediğiniz tüm sitelerin tüm sayfaları için geçerlidir. Kodu herhangi bir sayfaya eklemeniz yeterlidir, yeni siteyi google otomatik olarak tespit eder.
  Alternatif Reklamlar' nedir?
  Alternatif reklamlar Google sayfanıza hedeflenmiş reklamlar sunamadığı durumlarda kullanılmak üzere seçtiğiniz reklamlardır: "Dünya'ya en yakın yıldız", "Kağıt icat", "Pusulayı kim icat etti" gibi reklamlar çıkıyor. Hedeflenmiş reklamlar gösterilemediğinde sabit bir renk bloğu gösterilmek üzere bir HTML kodu, veya reklam ünitenizi kapatacak bir çöken reklam ünitesi script'i girebilirsiniz.
  Adsense hakkında sorularımız için Türkçe irtibata geçeceğimiz e-mail adresi var mı?
  adsense-tr@google.com adresine mail atabilirsiniz.
  Türkçe içerikli sitelerimi Google kabul eder mi?
  Evet Google türkçe içerikli siteleri kesinlikle kurallara uyduğu taktirde kabul etmektedir.
  Daha fazla sorularınız varsa Google Adsense SSS sayfasına göz atabilirsiniz...
  Google Adsense flash ingilizce anlatımını izlemek için tıklayınız: Google Adsense Turu
  Google Referral Programı
  Google Referral Programı deneme aşamasında. Google yeni hazırladığı referral programı ile web yayıncılarına para kazandırmaya hazırlanıyor. Programa üye olduktan sonra gönderilen kodları sayfasına yerleştiren web yayıncılarının reklamlarına tıklayan ziyaretçi, Google AdWords'e üye olup 20$ harcarsa veya AdSense'e üye olup 75$ kazanırsa, Google webmastere 20$ veriyor. Para birikp 100 dolara ulaştığında Google ödeme yapıyor.
  Google referral programı henüz beta versiyonu olup deneme aşamasında. Şu anda bu programdan maalesef yalnızca ABD webmasterleri yararlanabiliyorlar.
  Programla ilgili geniş bilgiye ulaşabileceğiniz adres: http://www.google.com.tr/referral/
  Ödemelerimi hangi biçimde alacağım?
  Şimdilik, AdSense katılımcıları çeklerini ABD doları cinsinden alacaktır. Gelecek aylarda yeni ödeme seçenekleriyle çalışmayı da umuyoruz. Yeni ödeme seçeneklerinden haberdar olmak için lütfen bu sayfayı kontrol edin.

  Kaynak: https://www.google.com/support/adsen...9904&topic=147

 2. #2
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  soss Google Adsense nedir?

  Google AdSense web site yayıncılarının içerik sayfalarında konuyla ilgili Google reklamları göstermesi ve para kazanmasının hızlı ve kolay bir yoludur. Program ücretsizdir ve Google sitenizdeki veya arama sonuç sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar.
  Sorular ve Cevaplar:
  S1: Google adsense kabul süresi ne kadardır?
  C1: Min 7, maximum 20 Gün.
  S2: Host sağlayıcım yurtdışında bir sorun yaşarmıyım?
  C2: Hayır.
  S3: Peki geri dönüş kesinlikle oluyormu?
  C3: Olumlu veya olumsuz evet.
  S4: Türk yayınıcıyım ve bireysel başvuru yaptım vergi no girmek gerekiyormu?
  C4: Hayır.
  S5: Neden sitemde Google Hizmet Reklamları çıkıyor?
  C5: İçeriğe uygun reklam olmadığından, siteniz yeni indexlendiğinden.Adsense'ı sitenize yeni entegre ettiğinizden
  S6: Peki bu sorun geçicimi.
  C6: Sorun sayılmaz, Evet.
  S7: Birden fazla kurallara uyan sitem var ve birisiyle kabul edildim.Diğerleri içinde başvuru yapmak zorundamıyım?
  C7: Hayır.Google Adsense Kanal Teknolojisi ile birden fazla uygun sitede yayın yapabilirsiniz.
  S8: Peki anlık olarak görüntüleyebilirmiyim kanal sonuçlarını.
  C8: 2 gün gecikmeli olarak görüntülünebilir.
  S9: Başvuru yaptım siteniz onaylamadı diye mail geldi.Ve sorunu düzelttim tekrar başvuru yapmaya hakkım?
  C9: Evet var.
  S10: Türkçe içerik dışı sitelerimin (ing,alm v.b) kabul süresi ne kadar?
  C10: Kabul süreleri tüm siteler için aynı lakin Google Türkçe yeni bir oluşum olduğu için aşırı talep dolayısıyla 20 güne kadar geri dönüşüm olabiliyor.Diğer dillerde daha az 2,3,4 gün..
  S11: Tüm klik oranları aynımı.
  C11: Hayır değil.Bunu reklam veren ve Google ayarlıyor.
  S12: Hile yapsam Google yermi?
  C12: Türk yayıncılarının şevkini kırar ve zaten kötü olan imajımızı biraz daha bozarsınız ne kendinize nede diğer kişilere hayrınız olur. Google hile yemez ve direk siteler deaktif edilir.
  S13: Google erotik resimler ve yazılar içeren siteleri kabul ediyor mu?
  C13: Hayır google kesinlikle erotik ve *****grafik metaryal içeren siteleri kabul etmemektedir.
  S14: Kanal yaratınca verileri 2 gün sonra görüntüliyebiliyoruz.. Peki toplam rakamlara kanaldaki rakamlar da dahil mi?
  C14: Evet dahildir. Toplam rakamlar channel verilerini de içermektedir. Fakat ayrı ayrı olarak channel verilerini görmeniz 2 gün sonra mümkün olmaktadır.
  S15: Hem reklam hem arama koyabiliyormuyuz? Veya birden fazla reklam koyabilirmyiiz ?
  C15: Evet hem arama hemde reklam seçeneklerini sitenize yerleştirebilirsiniz. Yalnız reklam seçeneklerinde dikkat etmeniz gereken 2 farklı reklam alanında aynı reklam textinin ya da bannerının görüntülenmemesidir. Bu durumu google desteklememektedir.
  S16: Google arama kodunu siteme yerleştirdim.. Arama gözüküyor yalnız sitelere tıklanıldığında para kazanamıyorum?
  C16: Yalnızca reklam verenlerin seçtiği arama kelimelerinde özel google reklam alanları çıkar. Bu reklamlara tıklanıldığı zaman para kazanabilirsiniz ve bu reklamlar üst tarafta tablelarla ayrılmıştır diğer sitelerden.
  S17: Alternatif reklam nedir? ne işe yarar?
  C17: Alternatif reklamlar google'ın sitenizde reklamlarını göstermediği zamanlarda "Aya ilk kim ayak bastı?", "Deniz neden mavidir?" gibisinden reklamlar göstermektedir. Bunların yerine kullanacağınız ve sadece google reklamları çıkmadığı zamanlarda kullanıcınıza gösterebileceğiniz reklamlardır.
  S18: Adsense hakkındaki sorularımız için hangi adrese türkçe mail atabiliriz?
  C18: adsense-tr@google.com adsense-tr@google.com adresine mail atabilirsiniz.
  S19: Google'ın hesabımı hala aktif etmediğini nasıl anlıyabilirim?
  C19: http://www.google.com/adsense adresinden mail adresiniz ve şifrenizle giriş yaptığınızda alıcağınız mesaj şu şekildedir. "Bu login için bir AdSense hesabı mevcut değil. Başvurunuz henüz inceleme aşamasında. Başvuru tarihinizden sonraki bir hafta içinde başvurunuzu inceleyeceğiz ve size bir e-posta göndereceğiz. AdSense’e katılmaya hak kazandığınızda hesabınıza giriş yapabilecek ve programı kullanmaya başlayabileceksiniz" Eğer bu mesajı görüyorsanız beklemeye devam edin google olumlu ya da olumsuz size geri dönecektir.
  S20: Tükçe içerikli sitelerimi google kabul eder mi?
  C20: Evet google türkçe içerikli siteleri kesinlikle kurallara uyduğu taktirde kabul etmektedir.
  S21: Raporlar ne kadar zamanda bir güncellenmektedir?
  C21: Normal raporlarınız her saat güncellenmektedir. Kanal raporlarınızı ancak 2 gün sonra görebilirsiniz.
  S22: Google kazançlarımızı diğer arkadaşlarla paylaşabilir miyiz?
  C22: Hayır kesinlikle kaç dolar kazandığınızı ya da hesabınızda ne kadar para biriktiğini diğer arkadaşlarla paylaşmak google sözleşmelerine aykırıdır.
  S23 Her geçen gün benim google adsense tıklamalarım artıyor ama kazandıgım para azalıyor. Sitelerin içeriginde filan değişiklik yok yani hep ayni ilanlar çıkıyor eskiden beri. Bana oyle geliyorki google her gecen gün tıklama başına webmasterlara verdigi komisyonu düşürüyor?
  C23: Google'ın komisyon düşürmesi gibi bir durum mümkün değildir. CPM oranınız düşük olduğu için daha fazla tıklamaya daha az kazanabilirsiniz. Önemli olan CPM'nin yüksek olmasıdır. Her reklama tıklanıldığında ne kadar aynı olursa olsun günden güne komisyonu değişebilmektedir.
  S24: Ödeme bilgilerimde isim ve soyadım tükçe karekter içermektedir. Bankada bir sorun yaşarmıyım?
  C24: Çek alan ın paylaşımlarından yola çıkarak kesinlikle sorun çıkmamaktadır bu gibi durumlarda. Yalnız isim ve soyadınızı büyük harfler kullanarak türkçe karekter kullanmadan yazmak en garantisi olacaktır.
  S25: Ekim ayının ödemesini ne zaman alabilirim?
  C25: Ekim ayının ödemesi, Kasım ayının 20si gibi google yetkilileri onayladıktan sonra postalanmaktadır.. Yaklaşık 1-2 hafta içinde elinize ulaşmaktadır.
  S26: Ziyaretçiyi teşvik edici yazılar kullanabilirmiyiz google reklamlarının sağına, soluna, üstüne?
  C26: Hayır kesinlikle google tarafından bu durum desteklenmemektedir! Hiçbir şekilde Yandaki linklere tıklayın, sponsorlarımıza tıklayın gibisinden mesajlar yazılmamalıdır!
  S27: Google reklam seçeneklerindeki renklerle istediğimiz gibi oynıyabilir miyiz?
  C27: Sayfa bileşenleri reklamların herhangi bir kısmını kapatmamalı ve metin, adres gibi reklam bileşenlerinin renkleri görünür olmalıdır. bu kural dahilinde ise reklamların borderı ya da rengiyle istenildiği gibi oynanabilir.. Ama önemli olan url, açıklama ve başlığında gözükür olmasıdır..
  S28: Ben de alttaki linkte bulunan ABD vatandaşı değilim, iş kurmayacam diye devam devam dedim gittim ve en son Tasdik hiçbir ABD Etkinliği olmaması diye yazan son yere kadar geldim. Alttaki bölüme site ismini mi yazıcam ? Adımı soyadımı mı?
  C28: İsim ve soyisminizi yazmanız gerekiyor.
  S29: Bir de aynı Adsense kodunu Foruma da koyayım diyorum. Aynı kodu koyabilirim değil mi, bir çok sayfaya istediğim kadar?
  C29: Evet, kurallara uyan tüm sayfalara kodu yerleştirebilirsiniz. Google bu sayfaları otomatik olarak kendi tanıyacaktır.
  S30: Tıklama başına nasıl fazla para kazanıyorsunuz?
  C30: Tıkladığın reklama daha çok para veriolar, reklamın kategorisine göre değişior örneğin sağlık linklerine 1 dolar veriorsa arkadaşlık linklerine 0.10 dolar veriordur.. Bu şekilde Sağlık linkine tıklayan daha cok kazanmış oluor tıklama başına..
  S31: Google reklamlarını hem tükçe hemde ingilizce sitemede ekliyebilir miyim?
  C31: Evet ekliyebilirsiniz. Google kendi siteleri tespit etmektedir. Yalnız kurallara uyan sitelere eklemelisiniz.
  S32: Google-Adsense vergi kimlik numarası?
  C32: Türk vatandaşları ve amerikayla alakalı olmayan webmasterlar hiçbir yere vergi kimlik numaralarını yazmıyacaklar. Bu sistem tamamen ABD'deki kişilere özeldir. Yapmanız gereken ABD'le alakam yok formuna geldikten sonra İsim ve Soyadınızı büyük harflerle yazmak.
  S33: Adsensede text değilde sadece resim türü reklamı nasıl seçecegiz?
  C33: Böyle bir şeyi seçemessiniz. Google reklam seçenekleri arasından sadece text reklam ve hem text - hem resim reklam seçenekleri bulunmaktadır.
  S34: Efektif CPM nasıl hesaplanıyor?
  C34: Efektif CPM şu; 1000 gösterim=1 CPM, misal bir günde 2000 gösterim yapmışsınız. ve bu 2000 gösterimden 2,5$ kazanmişsiniz. Yani 2 CPM den 2,5$ kazanmış oluyorsunuz. yani 1CPM den 1,25$ kazanmış oluyorsunuz. Formülize edersek; Efektif CPM=Kazanç/(Gösterim sayısı/1000)
  S35: Adhearus reklamlarıyla, Adsense reklamları aynı sayfada olabilir mi?
  C35: Hayır olamaz! Bu sistem Google - Adsense kurallarına uymaz..
  S36: Google - Adsense reklamları ayrı pencerede (_blank)'ta açabilirmiyiz?
  C36: Hayır, Adsense reklamlarını ayrı pencerede açamazsınız..

 3. #3
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  Tanımlı Google AdSense Program Kuralları

  Google AdSense Program Kuralları
  Google AdSense’in saygınlığını ve kalitesini korumak için başvuru yapan tüm yayıncılar program kuralları dahilinde incelemeye alınmaktadır.
  Bazı kuralların sadece belli Google hizmetlerini almayı seçen yayıncıları ilgilendirdiğini fark edebilirsiniz. Örneğin, “arama kutusu” ile ilgili kurallar sadece Google arama hizmetlerini sunmayı seçmiş yayıncılar için geçerlidir ve Google reklamlarının yerleşimiyle ilgili kurallar sadece içerik tabanlı reklamları yayınlamayı seçen yayıncılar için geçerlidir. Lütfen kuralları dikkatle okuyun, ve kurallarda aksi belirtilmedikçe tümünün sizin için de geçerli olduğunu unutmayın.
  Kurallarımızı istediğimiz zaman değiştirebileceğimizi ve Şart ve Koşullar' ımıza göre güncel kuralları takip etmenin sizin sorumluluğunuzda olduğunu hatırlatırız.
  Hesap Taşınabilirliği
  AdSense hesapları transfer edilemez, taşınamaz veya sitenizin satışı durumunda satılamaz. Örneğin, bir sitenin sahipliği veya yönetimi değiştiğinde önceki sahibi veya yöneticisi sitenin AdSense hesabını kapatmalı ve yeni sahibi veya yöneticisi kendi adıyla yeni bir AdSense hesabı açmalıdır.
  Reklam Yerleşimi
  Her web site sayfasında en fazla üç reklam birimi gösterilebilir.
  Bir sayfada en fazla iki Google AdSense arama kutusu gösterilebilir.
  Yukarıda belirtmiş olduğumuz reklam birimleri ve arama kutularına ek olarak her sayfada en fazla bir tane bağlantı birimi gösterilebilir. Bağlantı birimleri bu program kuralları için "Google Reklamları" olarak kabul edilmektedirler.
  Yukarıda açıklanan reklam b irimleri, arma kutucukları ve bağlantı birimlerine ek olarak, her ürün için bir sayfada sadece bir adet tavsiye unitesi bulundurulabilir.
  İçerik tabanlı olmayan hiçbir sayfaya Google reklamı yerleştirilemez.
  Hiçbir park edilmiş alan adında, pop-up’ta, pop-under’da veya e-postada Google reklamları veya Google arama kutusu gösterilemez.
  Sayfa içeriğiyle ilgili olsun ya da olmasın, sadece reklam gösterimi için hazırlanmış hiçbir sayfaya Google reklamı yerleştirilemez.
  Sayfa bileşenleri reklamların herhangi bir kısmını kapatmamalı ve metin, URL gibi reklam bileşenlerinin renkleri görünür olmalıdır.
  Google reklamlarına tıklandığında görünen sayfa yeni bir pencerede açılamaz.
  Alternatif Reklamla
  İçerik hedefli reklamlar almayı seçtiyseniz, hedeflenmiş Google reklamları veya kendi seçtiğiniz bir resim veya reklam sunucusu tarafından reklam alanınızın her zaman etkin kullanıldığından emin olabilirsiniz. Buna rağmen, alternatif reklam olarak Google reklamlarını seçemezsiniz.
  Müşteri Tarafı Yazılım
  Araç çubukları gibi herhangi bir yazılım uygulamasının işlemleri sonucu hiçbir site ya da üçüncü parti yazılım reklamlarımızı, arama kutumuzu, arama sonuçlarımızı veya tavsiye ünitemizi gösteremez. Hiçbir Google reklamı, arama kutusu veya tavsiye kodu herhangi bir yazılım uygulamasında kullanılamaz. Reklamlarımızı, arama kutusunu, arama sonuçlarını veya tavsiye ünitemizi gösteren web siteleri pop-up çıkaran herhangi bir yazılımla yüklenemez, istenmeyen web sitelerine yeniden yönlendirilemez, tarayıcı ayarlarını değiştiremez veya diğer yollarla site dolaşımına müdahale edemezler. Hiçbir reklam ağının veya üye ağın, AdSense kodu bulunduran sayfalara trafik oluşturucu bu ve benzeri yöntemleri kullanmadığından emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu şekilde aktivitelere karışmış hesaplar t emel li kapatılabilir.
  Kodun Değiştirilmesi
  Tüm AdSense reklam kodları, arama kutusu kodu veya tavsiye ünitesi kodu hiçbir değişiklik yapılmadan web sayfalarına yapıştırılmalıdır. AdSense katılımcılarının, reklam düzenini, davranışını, hedeflenmesini veya dağıtımını değiştirme gibi herhangi bir sebeple reklam kodunu değiştirmelerine izin verilmemektedir.
  Rakip Reklamlar ve Hizmetler
  Google reklamlarını veya Google arama kutularını içeren sayfalarda rakip reklamlar veya hizmetler olarak adlandırdığımız ürünlerin gösterilmesine izin vermemekteyiz. Buna Google reklamlarını taklit ederek sitenizde Google ile ilişkiliymiş gibi görünen reklamlar da dahildir. İçerik tabanlı reklamlar almayı seçtiyseniz buna tüm diğer içerik hedefli reklamlar da dahildir. Google arama hizmetlerini almayı seçtiyseniz buna aynı sitedeki diğer arama hizmetleri ve Google’ca hedeflenmemiş reklamlar da dahildir. Ortaklık veya kısıtlı metin linklerine izin veriyoruz.
  Telif Haklı Ürün
  Telif hakkı yasalarına uygun davranma açısından, MP3, video, haber grubu ve resim sonuçları içeren web sayfalarında Google reklamları gösterilemez.
  Dialer’lar
  Siteniz içeriğinin görüntülenmesi için son kullanıcıların bir dialer indirmesini kesinlikle istememelidir.
  Teşvikler
  Web sayfaları kullanıcıları reklamlara tıklamaya teşvik edecek herhangi bir metin içeremez. Buna kullanıcıları reklamlara tıklamak için cesaretlendirmek veya reklamlara tıklamak ve reklamlara ilgi çekmek de dahildir. Örneğin, siteniz içeriğe bağlı olmaksızın herhangi bir reklam için “buraya tıklayın”, “bizi destekleyin”, " bu linkleri ziyaret edin” veya benzeri metinler içeremez. Bu tür işlemler reklamverenlerin maliyetini artırmamak açısından kesinlikle yasaktır. Buna ek olarak, yayıncılar topluca gönderilen e-posta mesajları veya üçüncü taraf web sitelerinde yapılan istenilmeyen reklamlar yoluyla, reklamları veya tavsiye ünitelerini bulunduran sitelere gayri ihtiyari olarak ilgi çekemezler. Ayrıca, yayıncıların doğal olmayan veya yanıltıcı yöntemlerle, tavsiye ünitelerine dikkat çekmeleri veya tıklamaya teşvik etmelerine de izin verilmez.
  Reklamların Etiketlendirilmesi
  Yayıncılar reklamları “sponsor bağlantılar” veya “reklamlar” dışında hiç bir metinle etiketleyemezler. Buna reklamlarımızın hemen üstünde yer alıp karışıklık yaratabilecek veya Google reklamlarıyla ilgiliymiş gibi görünebilecek metinler de dahildir.
  Dil
  İçerik tabanlı reklamlar için AdSense reklam kodu desteklediğimiz dillerden birinde hazırlanmış sayfalara yerleştirilebilir. Çoğu desteklenmeyen bir dilde yazılmış sayfalarda reklam görüntülenm emel idir.
  Yasak Tıklamalar ve gösterimler
  Yapay tıklama ve sayfa gösterimi için kullanılacak tüm yöntemler kesin olarak yasaklanmıştır. Bu yasak yöntemler, bunlarla sınırlı olmamak üzere, şöyledirler: tekrarlanan elle tıklamalar veya gösterimler, robot kullanımı, otomatik tıklama - ve gösterim - oluşturma araçları, tıklama başına ödeme, gezinme için ödeme, otomatik gezinme ve tıklama değişim programları oluşturan üçüncü taraf hizmetler veya diğer yanıltıcı yazılımlar. Reklamveren öd emel erinin potansiyel artışını önlemek için, kendi reklamlarınıza tıklamanın kesinlikle yasak olduğunu hatırlatırız.
  Site İçeriği
  Siteniz şunları içeremez:

  Küfürlü söz
  Nefret, şiddet, ırk ayrımı veya herhangi bir birey, grup veya organizasyon karşıtlığı
  Hacking/cracking içeriği
  Yasadışı uyuşturucular ve uyuşturucu aletleri
  *****grafi, müstehçen veya yetişkin içerik
  Kumar veya casino ile ilgili içerik
  Aşırı reklam
  Yasadışı etkinlikleri destekleyen veya başkalarının yasal haklarını ihlal eden herhangi bir içerik
  Site navigasyonunu etkileyen, Google reklamlarını kapatan, kullanıcı seçeneklerini değiştiren veya indirilmesi gereken pop-up’lar, pop-under’lar veya çıkış pencereleri. Oturum başına 5 taneyi aşmadıkları sürece diğer türlü pop-up’lar, pop-under’lar veya çıkış pencerelerine izin verilebilir.
  Aşırı, tekrarlı ve web sayfalarının içeriği veya koduyla ilgisiz anahtar kelimeler
  Yanıltıcı içerik veya sitenizin arama motoru sıralamasını, örneğin PageRank’ini artırmaya yönelik yapı
  Ziyaretçileri veya üçüncü taraf ilgilileri (para ya da puanlarla) Google reklam veya bağlantılarına tıklama, arama yapma, web sitelerini gezme, e-posta okuma veya anket doldurma dahil olmak fakat bunlarla kısıtlı olmamak üzere internet üzerinde işlem yapmaya teşvikler
  Ateşli silah, mühimmat, bıçak veya muşta ve benzeri belli silahların satışı veya promosyonu
  Bira veya ağır alkollü içeceklerin satışı veya promosyonu
  Tütün veya tütün ürünlerinin satışı ya da promosyonu
  Reçete ile satılan ilaçların satışı veya promosyonu
  Marka ürünlerin kopyası veya taklidi olan ürünlerin satışı veya promosyonu
  Site İşlevselliği
  Siteniz kırık linkler içermemeli ve çalışır, kolay gezilebilir durumda olmalıdır.
  Site Desteği
  Siteler destek isteklerini ve kullanıcıların arzuları nı yanıtlamalıdır.
  Webmaster Kuralları
  Site ayrıca http://www.google.com/intl/tr/webmas...uidelines.html adresindeki Google Webmaster Kuralları'na da uygun olmalıdır. Bilgi olması bakımından bu kurallardan bazıları aşağıda sıralanmıştır:
  Sayfalarınızda ilgisiz ve aşırı miktarda anahtar kelimeler kullanmayın.
  Örtülü veya yanıltıcı yönlendirmeler kullanmayın.
  İçeriği aynı olan çoklu sayfalar, alanlar veya alt alanlar oluşturmayın.
  Gizli metin veya bağlantılardan kaçının.
  Belli bir sayfaya konulan bağlantıların miktarını makul bir sayıda tutun (100'den az).
  Sitenizin arama motorlarında aldığı yerin ya da PageRank'inin yapay olarak yükseltilmesine yönelik faaliyetlere katılmayın. Özellikle spammerlere ve "kötü bölümlere" bağlanmaktan kaçının, çünkü bunlar sitenizi olumsuz yönde etkileyebilir.

 4. #4
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  Tanımlı Google AdSense'den Son Güncellemeler

  Yeni ve geliştirilmiş özellikler
  Sitenizde Arama İçin AdSense sonuçları
  En yeni Arama İçin AdSense seçeneği Google sonuçlarını doğrudan sitenizle bütünleştirmenizi sağlamaktadır. Artık kullanıcılarınızı sorgularının sonuçları için Google'a göndermenize gerek yok. Bundan böyle kullanıcılar istedikleri bilgileri sitenizden ayrılmadan arayabilirler. Bu yeni arama sonuçları seçeneği, aynı zamanda sonuçların sitenizin görünümüyle nasıl bütünleştirileceğine dönük daha çok özelleştirme olanağı sunmaktadır. Bu özelliği sayfalarınızda kullanmak için arama kodunuzu oluştururken 'Sonuçları sitemin içinde aç' seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Daha ayrıntılı açıklamalar için Yardım Merkezi'mizi ziyaret edebilirsiniz.
  Tarama sorunlarını tanılama ve çözme
  Hesabınızdaki yeni Site Tanı Aracı sayfası, tarayıcımızın içeriği belirlemek ve alakalı reklamları dağıtmak için sayfalarınıza erişme girişiminde bulunduğunda karşılaştığı hatalara ilişkin ayrıntılı bilgiler sağlamaktadır. Bu sayfada tarayıcımız sayfalarınızdan birine ulaşmakta güçlük çektiğinde size haber veriyor ve sayfalarınıza erişerek size alakalı reklamlar sunabilmemiz için bu sorunu çözmek üzere önerilerde bulunuyoruz.
  Diğer tavsiye seçenekleri, daha fazla kazanç
  Tavsiyeler için son birkaç aydır sunduğumuz yeni ve geliştirilmiş tasarımların yanı sıra tavsiye seçimlerinize iki yeni ürün daha ekledik: Google Pack ve Picasa. Dünya çapında çok sayıda yayıncının ve kullanıcının kullanımına sunulan Google Pack indirilebilir bir temel yazılım uygulamaları seçkisidir. Her başarılı Pack dönüştürmesi için en fazla 2 ABD doları alacaksınız. Google'ın resim organize etme ve düzenleme yazılımı Picasa her başarılı dönüştürme için size en fazla 1 ABD doları kazandırır. Daha fazla kazanç elde etmeye başlamak için hemen bugün sitenize Bir Pack ya da Picasa tavsiyesi ekleyin!
  Yeni bir reklam formatı tanıtımı – 200 x 200 Küçük
  AdSense’in en yeni reklam formatını tanıtmaktan memnuniyet duyarız – 200 x 200 Küçük Kare. Bu reklam formatı metin, resim ve video reklamlarını destekler, ve AdSense’i başka bir seçenekle sayfanıza entegre edebilmenizi sağlar. Yeni biçimi görüntülemek içinAd AdSense Kurulumu sayfasını gözden geçirin.
  Yeni tasarlanan kanallar sayfamız ile kanal verilerinizi harekete geçirin
  Siz istediniz, biz yaptık! Yayıncılarımızın geribildirimlerine dayanarak, hesabınızın AdSense Kurulumu sekmesinin altında, yeni tasarlanan Kanallar sayfasını duyurmaktan memnuniyet duyarız. Her AdSense ürününün kanal verisini kendi alt sekmesinde daha iyi organize etmenin yanısıra, yeni tasarım kanal verilerinizi daha kolay değerlendirmenize yardımcı olacak. Herhangi bir kanalın yanındaki onay kutusunu tıklayın ve etkinleştirmeyi, etkisizleştirmeyi, silmeyi veya isteğinize göre kanalın ismini değiştirmeyi seçin. Kanallarla çalışmayı başlatmak için daha fazla bilgiyi Yardım Merkezimizde bulabilirsiniz.

  --------------------------------------------------------------------------------
  Daha çok kazanın ve kullanıcıların ilgisini çekin
  Oynatmak için tıklanan video reklamları ile sitenizi zenginleştirin
  AdSense ağındaki sitelere yönelik yeni bir reklam biçimi olan, oynatmak için tıklanan video reklamları, artık Orta Boy Dikdörtgen (300x250), Geniş Dikdörtgen (336x280), Kare (250x250) ve yeni sunulan Küçük Kare (200x200) reklam biçimlerinde kullanılabilmektedir. Resim reklamlarını seçtiyseniz ve bu biçimlerden birini kullanıyorsanız sayfalarınızda video reklamları görüntülenebilir. Video reklamları tıklama başı maliyet veya bin gösterim başı maliyet temelinde ödenebilir. Video reklamlarının nasıl göründüğünü merak ediyor musunuz? Çeşitli örnekleri görüntülemek için Reklam Biçimleri sayfamızı ziyaret edin.
  Katıştırılmış videolarla kullanıcılarınızın dikkatini çekin
  Hiçbir şey bir siteyi katıştırılmış videolar kadar renklendiremez ve Google Video, sayfalarınızda yüksek kaliteli içerik elde etmeyi kolaylaştırır. Bunun için beğendiğiniz video içeriğini bulun (hemen hemen tüm videolar katıştırılabilir) ve ilgili kodu sayfanıza yapıştırın; bu sayede kullanıcılarınızın sitenizle daha yakından etkileşmesini sağlayacaksınız. Bu, içeriğinizi tamamlamanız için harika bir yoldur - film incelemeleri fragramanlarla birlikte daha iyi görünür ve gezi makaleleri de iyi bir yürüyüş turunun faydasını görür. Öyleyse haydi izleyin...ve katıştırın.
  Yeni optimize edilmiş ipuçları sayfamızla daha fazla kazanç elde edin
  Optimizasyon İpuçlarımızı geliştirdik ve artık başarılı renk paletleri ile ilgili daha fazla bilgi ve forumlar ve blog'lar gibi özel siteler için stratejiler sunuyoruz. Geliştirilmiş ipuçları sayfası ayrıca, ipuçlarımızı sitenize uygulamayı kolaylaştıran daha fazla ekran görüntüsü içermektedir. Optimizasyon ipuçlarını hiç incelemediyseniz veya geçmişte bu ipuçlarını kullandıysanız ve kazancınızı artırmak için yeni yollar arıyorsanız optimizasyon zamanı gelmiş demektir.

 5. #5
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  Tanımlı Yurt Dışı Banka Ödemeleri için Swift Kodları banka kodları

  Yurt Dışı Banka Ödemeleri için Swift Kodları ... hesap numaraları ve ısım ornektır
  ==========
  Akbank
  Swift kodu: AKBKTRIS
  Banka kodu: 46
  Şube kodu: 162
  Hesap no: 0044548
  Hesap Adı: Rifat Aral
  Hesap Türü: TRL
  ===========
  Akbank
  Swift kodu: AKBKTRIS
  Banka kodu: 46
  Şube kodu: 162
  Hesap no: 0127547
  Hesap Adı: Rifat Aral
  Hesap Türü: EUR
  ============
  Akbank
  Swift kodu: AKBKTRIS
  Banka kodu: 46
  Şube kodu: 162
  Hesap no: 0083699
  Hesap Adı: Rifat Aral
  Hesap Türü: USD
  =========== ===========
  İş Bankası
  Swift kodu: ISBICTRIS
  Banka kodu: 64
  Şube kodu: 1044 (Pendik)
  Hesap no: 747 178
  Hesap Adı: Rifat Aral
  Hesap Türü: TRL
  ==========
  Garanti Bankası
  Swift kodu: TGBATRIS
  Banka kodu: 062
  Şube kodu: 137
  Hesap no: 6592133
  Hesap Adı: Rifat Aral
  Hesap Türü: EUR
  ===========
  Garanti Bankası
  Swift kodu: TGBATRIS
  Banka kodu: 062
  Şube kodu: 137
  Hesap no: 6687821
  Hesap Adı: Rifat Aral - Eis Elektronik
  Hesap Türü: TRL
  ===========

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-28-2012, 21:34
 2. Bu da helal Google! - İslamic Google
  By Mr. NuteLLa in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 07-21-2009, 19:37
 3. Google'ın son bombası:Google Wave
  By uA_mert in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 06-01-2009, 13:58
 4. Google Chrome,Google'ın yeni tarayıcısını deneyin
  By Mr. NuteLLa in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2008, 11:45
 5. GoogLe Emrah & Ters GoogLe
  By aXyShé in forum Komik Flashlar
  Cevaplar: 25
  Son Mesaj: 06-28-2008, 22:42

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375