Windows Vista Özellikleri, Windows Vista Özellikleri Hakkında
Windows Vista ve Windows Live Deneyimini Bir Arada Yaşayın
Diğer insanlar gibi, siz de bilgisayarınızı günlük hayatınızda her geçen gün daha fazla kullanmaya başlamış olmalısınız. Filmleri, fotoğrafları ve önemli belgeleri masaüstü bilgisayarınızda depoluyorsunuzdur. Internet'i kullanarak alışveriş yapıyor, banka işlemleri gerçekleştiriyor, iletişim kuruyor ve gerekli bilgileri buluyor olmalısınız. Windows Vista, bilgisayarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için Windows Internet Explorer 7, Windows Media Player, Windows Fotoğraf Galerisi gibi tümleşik, özelleştirilebilir özellikler ve yeni arama ve düzene koyma özellikleri sunar.
Microsoft tarafından geliştirilen yeni bir dizi Internet hizmeti olan Windows Live, çevrimiçi dünyanızı benzersiz hale getirmenize yardımcı olacak şekilde Windows Vista'yı özelleştirebilmenizi sağlar. Windows Live, tüm çevrimiçi etkinliğinize ve bilgilerinize erişme, onları yönetme ve paylaşma biçiminizi kolaylaştırabilir.
Windows Vista ile birlikte kullanıldığında Windows Live, çevrimiçi ve çevrimdışı ortamlardan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bir dizi birbiriyle ilişkili özellik sunar.
İstediğiniz bilgilere istediğiniz şekilde ulaşınBilgisayarınızı hangi düzeyde kullanıyor olursanız olun, aradığınız öğeyi bulmakta zorlandığınız zamanlar olabilir. Windows Vista ve Live Search kullandığınızda, bilgisayarınızda veya Web'de bulmak istediğiniz herhangi bir öğeye kolayca erişebilirsiniz. Live Search, gereksinim duyduğunuz öğeyi Internet'te ve Windows Vista da kendi bilgisayarınızda bulmanıza yardımcı olur.
Önem verdiğiniz kişilerle bağlantı kurunWindows Vista ve Windows Live birlikte kullanıldığında, ideal bir iletişim ve paylaşım deneyimi sağlar. Windows Vista'nın iletişim becerileriyle Windows Live hizmetlerini bir araya getirerek, önem verdiğiniz kişilerle metin, video veya telefon aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca, bilgisayarınızdaki sevdiğiniz fotoğraf ve videolarınızı, oluşturduğunuz dosyaları ve hatta haritalarınızı kolayca paylaşabilirsiniz.
Önemli verileri koruyunWindows Live OneCare, Windows Vista tarafından sağlanan üst düzey korumayı geliştirerek çevrimiçi durumdayken çok daha güvenli kalmanızı sağlar. Virüslere, casus yazılımlara, veri kaybına, olası çevrimiçi kimlik hırsızlığına ve aileniz için uygun olmayabilecek içeriğe karşı korunduğunuzu bilerek çevrimiçi etkinliğinizi iç huzuruyla sürdürebilirsiniz.

İstediğiniz Bilgilere İstediğiniz Şekilde UlaşınYazılım özellikleri ve Internet'in sundukları her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Bu durum harika olmakla birlikte, görecek ve yapacak öyle çok şey var ki kolayca yorucu bir etkinliğe dönüşebiliyor. Windows Vista ve Windows Live ile birlikte, artık istediğiniz bilgileri gereksinim duyduğunuzda bulabileceğinizi bilerek daha fazlasını yapabilir, tecrübe edebilir ve öğrenebilirsiniz. Önem verdiğiniz bilgiler bilgisayarınızdadır: belgeler, resimler, ailenizin ve arkadaşlarınızın videoları, sevdiğiniz müzikler. Web'de de önemli bilgileriniz bulunmaktadır: posta, kişileriniz ve Web siteleri. Windows Vista ve Windows Live birlikte kullanıldığında, masaüstü bilgisayarınızda ve Internet'te bilgileri düzene koymanıza, bulmanıza, kullanmanıza ve işinize yarar hale getirmenize yardımcı olur.
Gerek duyduğunuz şeyi bulun

Bir arkadaşınızla paylaşmak üzere son yolculuğunuzda oluşturduğunuz bir videoyu bulmak istediğinizi varsayalım. Windows Vista ile, bilgisayarınızdaki yüzlerce iç içe klasör arasında bu dosyayı aramanız gerekmez; dosya ile ilgili olarak herhangi bir öğeye göre arama yapabilirsiniz: bir sözcük, tarih veya dosyaya atamış olduğunuz herhangi bir anahtar sözcük ya da başka bir bilgi. Hızlı Arama ve Gelişmiş Sütun Üstbilgileri gibi yeni denetimler aramanızı kolaylaştırabilir ve sonuçları düzene koymanıza yardımcı olur.
Videoyu göndermeye hazır olduğunuzda, videoyu çektiğiniz yer ile ilgili bilgileri de Internet'ten bulup arkadaşınıza göndermek istemez misiniz? Doğrudan Windows Internet Explorer 7 içinden erişebileceğiniz bir arama sağlayıcısı olan Live Search, bilgileri hızla bulmanıza yardımcı olur. Daha sonra, bu bilgileri dosyaya ekleyebilir veya bir anlık ileti olarak gönderebilirsiniz.

Windows Vista, bilgisayarınızdaki herhangi bir öğeyi hızla ve kolayca bulmanızı sağlar.


Live Search, istediğiniz öğeyi Web'de hızla bulmanıza yardımcı olur.

Live Search basit, kesin ve size özeldir. Arama makroları yardımıyla arama işlemlerini tanımlayarak aradığınız sonuçları bulabilirsiniz. Arama sonuçlarınızı daraltmak isterseniz, Live Search hizmetindeki güçlü sıralama araçlarını kullanarak bunu yapabilirsiniz. Dilerseniz, aramalarınızı kişiselleştirilmiş Live.com giriş sayfanıza da kaydedebilirsiniz; bu sayfadaki arama sonuçları otomatik olarak güncelleştirilir.
Windows Vista ve Windows Live ile, hem masaüstünüzde hem de Internet'te kolaylıkla arama yapabilirsiniz. Live Search hizmetini, Windows Vista'da doğrudan Başlat menüsünden ve tabii ki Internet Explorer 7 içinden başlatabilirsiniz. Böylece, aradığınız öğeyi nerede olursa olsun hızla bulabilirsiniz.
Gittiğiniz her yerde evinizde gibi hissedin

Windows Vista tabanlı bilgisayarınızla nereye giderseniz gidin, önemli belgelerinizi, sevdiğiniz müzik dosyalarını, fotoğraflarınızı ve videolarınızı kolayca kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızı oturma odanızda, kütüphanede veya bir kafede kullanırken, gereksinim duyduğunuz her şeye ulaşabileceğiniz için kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz. Üstelik, Windows Vista'daki Internet Explorer 7 ile, günlük çevrimiçi görevler çok daha kolaydır. Hızlandırılmış arabirim, sekmeli gözatma ve sığacak şekilde küçülterek yazdırma gibi geliştirmeler ve yeni özellikler bulunmaktadır.
Windows Live hizmetini de kullandığınızda, bilgisayarınızdan ve Internet'ten daha fazla yararlanabilirsiniz. Örneğin, ücretsiz bir yerel listeleme ve harita hizmeti olan Live Local Search hizmetini kullanarak bir arkadaşınızın evini veya belirli bir işletmeyi bulabilir, en uygun güzergahın haritasını edinebilir ve varsa gerçek zamanlı trafik bilgilerine erişebilirsiniz.
Yakınınızda bir pizzacı, kuru temizlemeci veya müze mi arıyorsunuz? Kategoriye göre işletmeleri arayın ve gitmek istediğiniz yerin kuş uçuşu görüntüsünü görüntüleyin. Haritaya bir URL, fotoğraflar, açıklamalar veya yakındaki sevdiğiniz yerler gibi yardımcı olacak bilgiler de ekleyebilirsiniz. Açıklamalı haritanızı arkadaşlarınıza ve ailenize göndererek, planladığınız bir etkinliği veya ilk kez gittikleri bir yeri bulmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Hedefi işaretleyerek, bir ileti ekleyerek veya bölgedeki sevdiğiniz yerlerin listesini göstererek Live Local Search haritanızı özelleştirin.

Gözatma deneyiminizi geliştirin

Gözatma sırasında arama için yeterli zaman vardır, ancak bazı durumlarda bilgilerin acilen bulunması gerekebilir. Internet Explorer 7'deki sekmeli gözatma ve hızlı arama gibi yeni özellikler aradığınız bilgiyi bulmanızı kolaylaştırır.
Internet Explorer 7'ye Windows Live Araç Çubuğu'nu eklediğinizde, Web siteleri, Çok Basit Dağıtım (RSS) özet akışları veya resimler gibi öğeleri aramanıza olanak tanıyan araçlarla, herhangi bir Web sayfasında daha kişiselleştirilmiş bir arama ve gözatma deneyimi sağlayabilirsiniz. Geliştirilmiş Live Search deneyimi, yanıtları hızla bulmanıza yardımcı olur. Araç çubuğu, Web'de herhangi bir konumdan Mail, Messenger ve Windows Live Spaces gibi Windows Live hizmetlerine erişimi kolaylaştırır.
Araç çubuğunda, sık kullandığınız kaynaklara özel düğmeler ekleyebilirsiniz. Özel düğmeler, sık kullandığınız sitelere hızlı erişim sağlar ve bu sitelerdeki haberler, trafik, maç sonuçları, finans bilgileri veya ünlüler ile ilgili son dedikodular gibi güncel bilgiler hakkında sizi bilgilendirir. Tüm bunları Windows Internet Explorer 7 içinden tek bir tıklatmayla gerçekleştirebilirsiniz. Windows Live Araç Çubuğu için diğer özel düğmeleri Windows Live Gallery'den bularak gözatma deneyiminizi çok daha fazla geliştirebilirsiniz.

Windows Live Araç Çubuğu'nu herhangi bir Web sayfasından kullanın.

Bilgisayarınızı ve çevrimiçi deneyiminizi özelleştirin

Çevrimiçi dünyanız kişiselleştirilmiş Live.com giriş sayfanızda bir araya geliyor. Dilediğiniz zaman farklı bir düzen seçebilir ve bilgileri yeniden düzenleyebilir, ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Tüm sık kullandığınız bağlantıları, aramaları, seçtiğiniz haber başlıklarını, RSS akışlarını ve araçları depolamak ve düzene koymak için kullanabilirsiniz. Araçlar, Web kameraları, etkileşimli oyunlar veya trafik haritaları gibi küçük uygulamalardır. Bulut, yağmur veya güneş simgeleri içeren bir hava durumu raporu gibi görsel biçimde görüntülenen son dakika bilgilerini almanın kullanışlı bir yoludur.

İstediğiniz bilgileri Live.com giriş sayfanıza dilediğiniz şekilde ekleyin.

Takvim veya sık kullandığınız RSS akışı gibi masaüstünüzde görmek istediğiniz araçlar varsa Windows Kenar Çubuğu'nu kullanmak isteyebilirsiniz. Live.com giriş sayfanıza benzer, ancak Internet tarayıcınız yerine Windows Vista masaüstünüzde görüntülenir. Windows Vista ve Windows Live ile, bu kullanışlı araçları masaüstünüzde ve Internet'te sizin için en uygun olan biçimde düzenleyebilirsiniz.
Windows Vista ve Live.com için kullanılabilen birkaç araç Windows Live Gallery'de bulunmaktadır ve sürekli olarak yeni araçlar oluşturulmaktadır.

Windows Kenar Çubuğu tümüyle özelleştirilebilir ve otomatik olarak güncelleştirilir.


Önem Verdiğiniz Kişilerle Bağlantı Kurun
Sık görüşmediğiniz arkadaşlarınızla ve akrabalarınızla kolayca bağlantıyı koparabilirsiniz. Günlük hayatlarımızda iş, aile, okul gibi nedenlerle öyle meşgul olduğumuz zamanlar olur ki, önem verdiğimiz kişileri ziyaret etmek için zaman ayıramayabiliriz. Artık bağlantı kalmak çok daha kolaydır. Windows Vista'daki güçlü özelliklerin ve Windows Live hizmetlerinin bir arada kullanılması, ideal bir iletişim ve paylaşım deneyimi sağlar.
Bağlantıda kalın

Windows Vista deneyiminizi geliştirmenin en iyi yollarından biri, MSN Messenger'ın yeni nesli olan Windows Live Messenger'ı eklemektir. Kişi listeniz, ifadeler ve kişilerinize metin, ses ya da video ile anlık erişim gibi sevdiğiniz MSN Messenger özelliklerinin yanı sıra birçok yeni özelliğe sahip olacaksınız.

Windows Live Messenger, anlık ileti (IM) ağları aracılığıyla arkadaşlarınızla bağlantı kurmanıza olanak tanır.

Windows Live Messenger ile, dünyanın en popüler anlık ileti (IM) ağı üzerinden arkadaşlarınızla bağlantı kurabilir ve paylaşabilir, Yahoo'nun ileti hizmetini kullanan arkadaşlarınızla da oturum açmanıza gerek kalmadan bağlantı kurabilirsiniz. Windows Live Messenger farklı IM ağlarındaki kişilerle bağlantı kurabilmenizi sağlar.
Windows Live Messenger'ın kullanışlı bir özelliği daha vardır: taraflardan biri çevrimiçi olmasa da ileti gönderip alma becerisi. Geçmişte, yalnızca hem siz hem de ilgili kişi oturum açtıysa ileti gönderip alabiliyordunuz. Artık bir ileti göndermek için arkadaşınızın çevrimiçi olmasını beklemeniz gerekmez; iletiyi dilediğiniz zaman gönderebilirsiniz. İlgili kişi, oturum açtığında iletiyi alacaktır. Aynı şekilde, bir ileti yazmak için oturum açmış olmanız da gerekmez. Yazdığınız ileti, bir sonraki oturum açışınızda gönderilir.
Windows Live Messenger'da metin iletileri ile sınırlı değilsiniz. Kişisel resimlerinizi ve oluşturduğunuz diğer belge, dosya ve video klipleri gönderebilirsiniz. Dosyaları e-posta yoluyla gönderip almak yerine, bazı durumlarda dosyaları herkesin erişebileceği bir konuma yerleştirmek daha kullanışlı olabilir. Kişisel dosyalarınızı arkadaşlarınızla tek bir konumda paylaşmak isterseniz, Windows Live Messenger'daki yeni Paylaşım Klasörleri özelliği, paylaşmak istediğiniz dosya topluluğunu kolayca oluşturabilmenizi sağlar.

Windows Live Messenger'da kişisel dosyalarınızı hızla paylaşabilirsiniz.

Diğer kullanıcılar gibi, siz de adres defterinizin güncel kalmasını sağlamakta zorluk yaşayabilirsiniz. Windows Live hizmetleri yardımcı olabilir. Windows Live Mail (MSN Hotmail'in yeni nesil sürümü) kullanan arkadaşlarınız çevrimiçi iletişim bilgilerini güncelleştirdiğinde, bu bilgiler bilgisayarınızda hem Windows Live Mail'de hem de Messenger'da otomatik olarak güncelleştirilir. Bu işlem çift taraflı olarak gerçekleştirilir: İletişim bilgilerinizi güncelleştirdiğinizde, kişileriniz oturum açtıklarında yeni bilgileri alır. Böylece, her iki taraf da güncel bilgilere sahip olur.
İstediğiniz şekilde bağlantı kurun

Arkadaşınızla yüz yüze konuşmak veya sesini duymak istediğiniz oluyor mu? Windows Live Messenger yalnızca metin iletileri değildir. Ses veya video iletişimi merkeziniz haline gelebilir. Messenger, arkadaşlarınızla anında iletişim kurmanıza ve metin, ses ya da video kullanarak kendinizi ifade etmenize olanak tanır.* Bir Web kamerası kullanarak, birkaç tıklatmayla hareketli bir video görüntüsünü ücretsiz olarak başlatabilirsiniz.
Windows Live Call hizmetinin yeni özellikleri* sizin için en uygun olan biçimde bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Bilgisayarınızdan dünyanın herhangi bir yerinde çevrimiçi durumdaki bir kişiyle ücretsiz görüşme yapabilirsiniz. Özellikle de şehirlerarası görüşmeler için, çok daha düşük ücretler karşılığında arkadaşlarınızın kablosuz veya sabit hatlı telefonlarını** da kolayca arayabilirsiniz.

Windows Live Call özelliklerini kullanarak, arkadaşınızın bilgisayarını kolayca arayabilirsiniz. Görüşmeyi başlatmak için telefon simgesini tıklatmanız yeterlidir.

*Mikrofon ve hoparlör ya da kulaklık (video için Web kamerası ve geniş bant bağlantı) gerektirir.
**Bilgisayardan telefonu arama özelliği, uygulanabilir olduğunda üçüncü taraf Web görüşme sağlayıcısı tarafından sunulan ücretli bir hizmettir.

Önemli Verileri Koruyun
Ev filmleri, fotoğraflar, önemli belgeler, iletişim bilgileri; tüm bu öğeleri bilgisayarınızda depolarsınız. Anılarınızın çoğu paha biçilmezdir, iletişim bilgilerinin ve önemli bilgilerin ise yerini doldurmak zordur.
Korumanın ve yedeklemelerin kritik düzeyde önemli olduğunu biliyorsunuz. Çocuklarınızın hangi siteleri ziyaret ettiği ve kimlerle konuştuğu gibi Internet etkinliklerinin izlenmesi, onların keşfetme becerileri ve çevrimiçi durumdayken güvenliklerini sağlayabilmeniz açısından büyük önem taşır. Bilgisayarınızın güvenliğini sağlama konusunda daha az endişe duyarak, önem verdiğiniz kişiler, ilgi alanları, bilgiler ve eğlence öğelerine daha fazla zaman ayırmak istemez miydiniz?
Windows Vista, Microsoft'un bugüne kadar geliştirdiği en güvenli işletim sistemidir. Yeni özellikler, korunmaya yönelik güvenlik önlemleri alma konusunda daha az endişe duymanıza ve bu önlemleri daha kısa sürede uygulamanıza yardımcı olur. Örneğin, Windows Defender casus yazılımları otomatik olarak tarar ve kötü amaçlı yazılımları temizlemenize olanak tanıyarak bilgisayarınızın kendisinden beklendiği şekilde çalışmaya devam edebilmesini sağlar. Internet Explorer 7'deki Korumalı Mod bilgisayar korsanlarına karşı koruma sağlar ve Kimlik Avı Filtresi de şüpheli sitelere erişim öncesinde sizi uyarır.
Kullanıcı Hesabı Denetimi ve Ebeveyn Denetimleri, ailenizin korunmasına ve bilgisayarınızın düzgün çalışmasına yardımcı olur. Kullanıcı Hesabı Denetimi, zararlı olabilecek bir yazılımın bilgisayarınızda değişiklik yapmasına izin verilip verilmeyeceğine karar verebilmenizi sağlar. Windows Vista'daki yeni Ebeveyn Deneyimleri sayesinde, çocuklarınızın sizin tarafınızdan belirlenen sınırlamalar dahilinde daha güvenli bir bilgisayar kullanımı deneyimine sahip olabilmeleri için zaman sınırlamaları ayarlayabilir ve eriştikleri oyun ve uygulamaları onaylayabilirsiniz.

Windows Vista'daki Ebeveyn Denetimleri özelliğini, çocuklarınız için daha güvenli bir bilgisayar kullanımı deneyimi oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Windows Live tarafından sunulan tümü bir arada bilgisayar bakım hizmeti olan Windows Live OneCare ile, Windows Vista'nın sunduğu üst düzet korumayı geliştirerek, bilgisayar kullanımı deneyiminizin çok daha güvenli olmasını sağlayabilirsiniz.
Güvenliği artırın

Tümü bir arada bilgisayar güvenliği ve bakım hizmetiyle, Windows Vista tabanlı bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olun ve düzgün çalışmasını sağlayın. Windows Live OneCare, yeni ve gelişerek değişen tehditlere karşı gerçek zamanlı virüsten koruma hizmeti sağlayarak Windows Vista'nın güvenlik önlemlerini tamamlar. Bir arada sunulan virüsten koruma ve casus yazılım önleme filtreleri, kötü amaçlı yazılımların (virüsler, solucanlar, casus yazılımlar ve diğer istenmeyen yazılımlar) Windows Vista tabanlı bilgisayarınıza bulaşmasını önleyen ek bir koruma düzeyi sağlar. Windows Live OneCare, güvenlik duvarı ilkelerini yönetmek ve güncelleştirmeleri otomatik olarak gerçekleştirmek yoluyla, Windows Vista çalışan bilgisayarların bakımını otomatik olarak gerçekleştirmenize ve kolaylaştırmanıza yardımcı olur.
Bozuk dosyalar, güç kesintileri, dosyaların üzerine yazılması; istenmeyen durumlar oluşabilir. Windows Vista, güvenilir bir temel yedekleme sağlar. Windows Live OneCare hizmetinin sağladığı yedekleme esnekliği, önemli dosyalarınızın yedeklenmesini kolaylaştırır. Windows Live OneCare, dosyalarınızı Finans, E-posta, Masaüstü ve Belgelerim gibi kategorilere gruplandırmanıza yardımcı olur. Daha sonra, bir harici sabit diske, CD'ye, DVD'ye, yerel ağa bağlı bir bilgisayara veya USB bağlantılı bir depolama aygıtına yedeklemenize olanak tanır. Hangi dosya ve klasörleri yedeklemek veya geri yüklemek istediğinizi de belirtebilirsiniz. İstenmeyen bir durum oluşursa, gereksinim duyduğunuz dosya ve klasörleri hızla bulabilir ve gerekli olanları geri yükleyebilirsiniz.
Windows Live OneCare abone olarak kullanılan bir hizmet olduğu için, Windows Vista tabanlı bilgisayarınız için süregelen güncelleştirmeleri ve özellik geliştirmelerini alırsınız. Yeni özellikler geliştirildikçe, otomatik olarak Windows Live OneCare hizmeti aracılığıyla abonelerine ücretsiz olarak sunulacaktır.

Tümü bir arada bilgisayar bakım hizmeti olan Windows Live OneCare, bilgisayarınızın güvenliğinin sağlanması ve performansının en iyi duruma getirilmesi için gerekli olan görevleri otomatik olarak gerçekleştirir.

Ailenizin korunmasına yardımcı olun

Internet, çocuklarınızın sosyal etkinliklere katılabildiği, oyun oynayabildiği ve arkadaşlarıyla müzik, resim ve günlüklerini paylaşabildiği büyük bir oyun alanı gibidir. Çocuklarınız bu şekilde iletişim kurmakta ve etkileşime girmektedir ve bu, onlar için önemlidir. Ancak, oynadıkları oyunların, ziyaret ettikleri sitelerin ve karşılaştıkları kişilerin izlenmesi çok daha önemlidir.
Windows Live OneCare Aile Güvenliği, çocuklarınızın çevrimiçi deneyimini izlemenize yardımcı olan bir dizi güçlü ebeveyn denetimi özelliğidir. Web tabanlı ayarları kişiselleştirmek yoluyla, çocuklarınızın uygunsuz içerikten korunmalarına yardımcı olabilirsiniz. Örneğin, içerik filtrelemesini kullanarak, çocuklarınızın ziyaret etmesini istemediğiniz türde Web sitelerine erişimi engelleyen kısıtlamalar ayarlayabilirsiniz. Evden uzaktaysanız, herhangi bir bilgisayarı kullanarak ayarları Internet üzerinden belirleyebilirsiniz. Çocuklarınız büyüdükçe, korunmalarını yardımcı olmaya devam ederken daha özgür şekilde Internet'i keşfetmelerine, arkadaşlarıyla buluşmalarına ve paylaşmalarına izin verecek biçimde kısıtlamaları yeniden ayarlayabilirsiniz.
Çocuklarınızın uygunsuz içeriği görüntülemediklerinden emin olmak için, çocuklarınızın Internet etkinliğini ve ziyaret ettikleri siteleri kolayca görüntüleyebilirsiniz.
Windows Live, Windows Vista'daki yeni Ebeveyn Denetimleri özelliklerinin sağladığı güçlü korumayı Windows Live OneCare Aile Güvenliği ile bir üst düzeye çıkarmaktadır. Windows Vista ve Windows Live birlikte kullanıldığında, ailenizin yerel bilgisayarda ve Internet'te daha güvende olmasına yardımcı olur.
*Bazı Windows Live OneCare hizmetleri her pazarda kullanılamaz. Ayrıntılar ve fırsatın kullanılabilirliği ile ilgili bilgi için Windows Live OneCare Web sitesine bakın.
Kaynak